VIJEST: Svečanom priredbom proslavili smo Dan škole
Autor: Administrator , 27. 5. 2022.

U prepunoj kino dvorani u Koški danas se održala priredba kojom smo proslavili Dan škole, a ujedno i obilježili 170 godina postojanja naše škole.

Za glazbeni dio zadužen je bio naš školski zbor pod vodstvom učiteljice Katarine Josipović koji nas je, zajedno sa solistima, tijekom priredbe razveselio ovim pjesmama: Kreni sad, Mi smo taj svijet, Sve će biti dobro, Dobre stvari su pred nama i Uhvati ritam.

Učenici 5.b razreda s učiteljicom Dariom Beram uvježbali su i izveli igrokaz pod nazivom Zašto mene svi odgajaju. Naša dramska skupina koju čine učenici 6.b i 8.b razreda pod vodstvom učiteljice Ane Hohoš nasmijala nas je igrokazom pod nazivom Prosječan dan u školi.

Na priredbi smo se prisjetili i humanitarnih akcija u kojima smo sudjelovali tijekom ove školske godine, jedna od njih je i akcija Srce za Afriku koju je potaknula i provodila učiteljica Kristina Bošnjak. Svi smo mogli čuti i pismo koje smo primili od učenice iz Ruande koja nam se zahvalila na donaciji naše škole.

Izvannastavna skupina koju vodi učiteljica Jasna Kuzmanović pod imenom Istraživači povijesti naše škole izvjestila nas je o onome što su saznali te nas prisjetila kako je školstvo bilo nekada.

Učenica Patricija Romić, najperspektivnija i najoriginalnija pripovjedačica na ovogodišnjoj Državnoj smotri pripovijedanja, ispričala nam je svoju autorsku priču pod nazivom Brat i sestra.

Nakon toga poslušali smo Crticu iz života u seoskoj družini prije 100 i više godina, koju je napisala učiteljica u mirovini, gospođa Marija Lukić, po kazivanju dade Karla Kovačevića – Mitrovog, a danas u izvedbi učenica 5.b razreda: Tee Martić i Patricije Romić koje je uvježbala naša knjižničarka Dubravka Payerl.

Pred sam kraj priredbe naš ravnatelj, gospodin Miroslav Čukić, udijelio je priznanja svim učenicima i učiteljima koji su postigli izvrsne rezultate na županijskim i državnim natjecanjima, te svima koji su se u ovoj školskoj godini posebno istaknuli u svome uspjehu.

Za kraj priredbe pogledali smo plesnu koreografiju koju je na popularnu pjesmu izvela naša školska plesna skupina pod vodstvom učiteljice Katarine Josipović.

Za ovako razigranu cvjetnu scenu pobrinula se učiteljica Sara Anušić Jelkić, a knjižničarka Dubravka Payerl napisala je konferansu za priredbu. Vizualni identitet plakata za priredbu i priznanja izradila je učiteljica Blanka Mihić koja je tijekom priredbe i fotografirala kako bi zabilježili ovaj nama jako važan dan.

Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u realizaciji ovako lijepog i svečanog događaja i svima onima koji su danas došli i s nama proslavili naš Dan škole i 170 godina školstva u Koški.

web novinari, učiteljica Blanka Mihić