VIJEST: Predstavili smo Osječko-baranjsku županiju na državnom natjecanju u Sisku
Autor: Dubravka Payerl-Čikara, 23. 11. 2015.

Ponosni smo što smo sudjelovali u 3. nacionalnom Natjecanju u čitanju naglas 19. i 20. studenoga 2015. godine. Održano je pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture Republike Hrvatske, a organizirano je od strane Komisije za knjižnične usluge za djecu i mladež Hrvatskog knjižničarskog društva i Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac Sisak.

Pri dolasku u grad Sisak djeca su imala priliku prisustvovati „Književnom susretu na kotačima“ s književnicama Silvijom Šesto i Melitom Rundek, ujedno članicama Prosudbene komisije.
Sam je program Natjecanja prvoga dana u mlađoj kategoriji otvoren ulomkom iz predstave „Alisa“, koreografkinje i plesne pedagogoginje Jasminke Petek Krapljan i Plesnog baletnog studija Doma kulture Kristalna kocka vedrine.

Pohvaljujemo Jana Dolenca(5.b) i Tinu Kovačević (6.b) zbog uspješnog nastupa. Njihove mentorice su knjižničarka Dubravka Payerl i učiteljica Daria Beram.

Knjižničarka se posebno ponosi našim učenicima, Janom i Tinom, koji su svojim lijepim i izražajnim nastupima predstavili našu školu i knjižnicu. Pokazali su da u našoj školi njegujemo kulturu čitanja.

Foto-galerija

Nakon toga je uslijedilo Natjecanje u mlađoj kategoriji djece iz 14. županija sa sljedećim rezultatima:
1. mjesto: Patrik Sladović (Sisačko-moslavačka županija) – mentorica Asema Kurtović
2. mjesto: Domagoj Šego (Vukovarsko-srijemska županija) – mentorica Vlasta Elez
3. mjesto: Larisa Nomo Nemi (Međimurska županija) – mentorica Zora Hajdarović
Nagrada publike: Domagoj Šego (Vukovarsko-srijemska županija) – mentorica Vlasta Elez

Osječko – baranjsku županiju je zastupao učenik naše škole, Jan Dolenc, čitajući „Timpetil, grad bez roditelja“, H. Winterfelda. Jan je dao izjavu za medije i čulo ga se na Radio Sisku.

Na kraju dana uslijedila je „Ćaknuta čajanka“ namijenjena svim natjecateljima koju su osmislile i pripremile knjižničarke Dječjeg odjela.

Drugoga dana, u jutro razgledali smo kulturne znamenitosti Siska, uz stručno vodstvo muzejskog pedagoga i posjetili Muzej grada Siska.
Poslije toga je održano Natjecanje u starijoj kategoriji djece iz 15. županija sa sljedećim rezultatima:
1. mjesto: Marko Sekulić (Vukovarsko-srijemska županija) – mentorica Ivana Šego
2. mjesto: Ana Leona Lončar (Koprivničko-križevačka županija) – mentorica Marija Halaček
3. mjesto: Emir Kudić (Istarska županija) – mentorica Amadea Draguzet
Nagrada publike: Lovro Ivić (Sisačko-moslavačka županija) – mentorica Martina Tutić.

Osječko – baranjsku županiju je predstavila naša učenica, Tina Kovačević, čitajući djelo „Sretni kraljević“, O. Wildea. Tina je vrlo lijepo predstavila djelo i ostavila dojam izražajnim čitanjem.

Oba dana Natjecanja bila su pod „budnim okom“ Prosudbene komisije u čijem su sastavu bili: Ljiljana Sabljak, Slivija Šesto i Nebojša Borojević te počasna članica Dora Pretković (pobjednica 2. nacionalnog Natjecanja u čitanju naglas 2014.) za mlađu kategoriju i Ranka Javor, Melita Rundek i Bogdan Arnanutović te počasna članica Mihaela Šimunić (pobjednica 2. nacionalnog Natjecanja u čitanju naglas 2014.) za stariju kategoriju.

Bili_smo_u_Sisku_(1).docx (641.11 KB)